Autor bloga

Witajcie!

Mam na imię Adrian i prowadzę bloga na tematy, które dotykają mnie w codziennym życiu. Na co dzień pracuję w dużej firmie IT ściśle powiązanej z branżą finansową. Podejmuję tematy dotyczące administracji i utrzymania aplikacji biznesowych, administruję witrynami SharePoint oraz wspieram działy merytoryczne w zakresie identyfikacji wizualnej, reklamy, e-commerce czy tworzenia dokumentacji dla oprogramowania, które dostarczamy naszym klientom.

Hobbystycznie przetrząsam duże ilości informacji dotyczących nowinek technicznych. Nie wiem dlaczego ale z lekkością przychodzą mi wszelkie analizy, porównania, zbieranie statystyk i o tym wszystkim mam zamiar tu pisać. Od wielu lat bawię się również elektroniką, sklejam modele i w wolnych chwilach przy bezchmurnym niebie gapię się w gwiazdy przez teleskop.

Dlaczego blog?

Chyba ze względu na łatwość, z jaką przychodzi mi pisanie na różne tematy, a często, jak znajdę ciekawe informacje w sieci piszę krótkie podsumowania w mailach do znajomych – może właśnie blog będzie odpowiedniejszy.

Będzie to raczej sposób na wyżycie się w formie pisanej. Mam nadzieję, że rzeczy, o których będę tu pisał, spodobają Ci się i będziesz tu często zaglądać. Jakie tematy? Tak, jak wcześniej wspomniałem przy hobby, będzie tu sporo ciekawostek, które z powodzeniem będzie można wrzucić w kategorię tutorial – dlaczego tam? Jako osoba techniczna wiele się uczę każdego dnia, a praca w wielu przypadkach to same wyzwania. Kiedy spędzam nad rozwiązaniem dużo czasu i w końcu udaje mi się rozwiązać problem chętnie gdzieś to spisuję dla kolegów z pracy lub dla siebie, bo problemu lubią wracać. Gdybym miał liczyć na strony A4 takich dokumentów byłyby setki, a samej dokumentacji strony liczyłbym już w tysiącach.

Jeśli interesujesz się technologiami Microsoft, np. Windows Server, SharePoint, IIS, jeśli jesteś programistą i szukasz rozwiązań odnośnie zarządzania kodem, zmianą w oprogramowaniu, zarządzaniem wydaniami, testowaniem czy tworzysz strony www to znajdziesz tu coś dla siebie. Jeśli interesujesz się Arduino, Galileo, technikami cyfrowymi i fascynuje Cię świat elektroniki od kuchni również zapraszam. Jeśli szukasz pomysłów na remont w domu, co i jak zrobić sądzę, że też znajdziesz tu kilka ciekawych rzeczy. Co pewien czas w odskoczni pojawią się recenzje sprzętu, coś z pogranicza tworzenia gier na silniku CryEngine i Unity3D. Można powiedzieć, że blog powinien się nazywać „Mydło i powidło” – niestety będzie nazywał się Viewmax, co miałoby oznaczać możliwie szerokie spojrzenie na otaczający nas świat. Mam nadzieję, że czytając moje wpisy znajdziesz coś dla siebie, może rozwiążę jakiś problem, a może czymś zainspiruję, a Ty w komentarzach opiszesz swoje doświadczenia. Zapraszam do czytania i odwiedzania.

Adrian

NEWSLETTER

Wyślij mi newsletter (możesz się wypisać w każdej chwili)

autoresponder system powered by FreshMail
 
Przejdź do paska narzędzi